Telové ošetrenia

Kavitácia

Čo je kavitácia?

Prevratná svetová novinka formovania postavy s trvalým efektom, ktorý je viditeľný už po prvom sedení zmenšením obvodu ošetrovanej časti. Už po prvom ošetrení môžete schudnúť o niekoľko centimetrov. Kavitácia je známa ako neinvazívna (nechirurgická) liposukcia bez zásahu skalpelom. Po ošetrení možno okamžite pokračovať v telesnej aktivite. Využitie kavitačného prístroja je predovšetkým na odstránenie lokálneho tuku, celulitídy, na tvarovanie postavy a celkovú rodeláciu postavy. Procedúra je veľmi efektívna a neinvazívna, ktorá si nevyžaduje žiadne operačné zákroky, bolestivé injekcie, nezanecháva jazvy ako liposukcia a „nevyradí“ vás ani z práce Ako bezbolestná liposukcia funguje? Neinvazívna liposukcia je založená na pôsobení nízkofrekvenčného ultrazvuku. Kavitácia rozbíja membrány tukových buniek ultrazvukom. Obsah buniek sa uvoľní, dostane sa do medzibunkového priestoru a následne je prirodzene vylúčený lymfatickými a močovými cestami von z tela. Ultrazvukové vlny rozložia tukové tkanivo presne v mieste  ošetrenia. Po ich eliminácii je tuk vo forme triglyceridu odplavený do medzibunkovej tekutiny, kde je spracovaný do glycerolu a tukových kyselín. Vodou rozpustný glycerol je použitý ako zdroj energie, zatiaľ čo nerozpustné voľné tukové kyseliny sú prenesené do pečene, kde sú spracované. Tuky sú potom odvedené lymfatickým systémom z tela von.Napomáha k zlepšeniu kondície pokožky a jej omladeniu. Zároveň odstraňuje celulitídu a eliminuje strie.

Výhody neinvazívnej liposukcie:

zákrok je bezpečný, bezbolestný (nie je potrebné miestna ani celková anestézia) a časovo nenáročný – po zákroku nie je potrebné nosiť špeciálne sťahovacie oblečenie (po chirurgickej liposukcii sa nosí sťahovacie oblečenie až 1 mesiac)

 • zákrok je všeobecne veľmi dobre znášaný
 • viditeľné a merateľné výsledky už po prvom ošetrení, priemerný
 • úbytok pri jednej návšteve je 2 – 6 cm tuku
 • vysoká efektívnosť
 • po zákroku nedochádza ku krvácaniu, nevznikajú modriny, nerovnosti a jazvy
 • trvalý efekt
 • rozmanité použitie: brucho, stehná (vnútorná, vonkajšia, predná i zadná strana), sedacie svaly, boky, nohy (kolená, členky, lýtka) a predlaktie
 • finančná úspora oproti chirurgickej liposukcii (neplatíte operačnú miestnosť, anesteziológa ani kompresívne oblečenie.
Pred kavitáciou:
 • aspoň 3 dni udržiavať zvýšený pitný režim (min. 2–3litre tekutín denne, najlepšie vody)
 • v deň kavitácie je žiadúce minimálne 2 hodiny pred procedúrou nepiť a nejesť
 • konzumovať viac vitamínu C, cca. 500mg denne

Zvýšený príjem tekutín zabezpečí odplavovanie rozbitých tukových buniek z tela močom, tak sa dosiahne maximálny efekt pre celú procedúru. Po procedúre je potrebné udržiavať zvýšený pitný režim a vyvarovať sa konzumácii mastných a slaných jedál aspoň po dobu troch dní.

Odporúčanie: ošetrenie je vhodné doplniť lymfodrenážou

0 komentárov k článku “Telové ošetreniaPridajte vlastný →

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.